Jdi na obsah Jdi na menu
 


jak být emo hey!

Co je to emo?
Emo styl v poslední době letí a mezi mladými lidmi je velmi rozšířený. Co je to vůbec emo? Výraz je zkratkou z anglického „emotions“ - tedy emoce. V tomto stylu skutečně jde především o vyjadřování emocí.
Emo představuje subkulturu, která je určena punkově orientovanou módou. Je vyjádřením teenagerské přecitlivělosti a objevuje se tu i touho po romantice.
Emaři se většinou snaží vytvářet atmosféru ponuré romantiky a melancholie. Fascinují se temnotou  a hlavně vším, co nějak souvisí se smrtí. U některých se dokonce projevují sklony k sebepoškozování.

Jak vypadá správný emo?
Jak poznáte emaře? Chcete být i vy správné emo? Co vám nesmí chybět? Pojďme se podívat na některé znaky tohoto stylu.

Emo účes
Emo styl se vyznačuje velmi výrazným účesem, který je jedním se základních znaků této subkultury. Účes je vytvořený tak, aby vznikla patka, která zakrývá jedno oko. Je to sice nepraktické, ale jak se zdá, emařům to nevadí a na svým účesu si zakládají. Nejlepší je, když jsou vlasy obarvené na černo. Někteří mají blond vlasy, ale tato barva musí být pro změnu co nejsvětlejší.

Emo oblékání
A co móda? Emaři mají rádi piercingy, především ve rtu. Oblečení nosí uplé, nejlépe o číslo menší. Barva je jasná. Vede černé oblečení. Občas je dobré doplnit černé oblečení nějakým kouskem mající výrazně kontrastní barvu, nejlépe růžovou. Oblíbená jsou trička do V. Kalhoty jsou rovněž těsné a ozdobené páskem s pyramidami. A boty? Emaři dávají přednost především Converskám, ale také nosí skate boty.   

Emo postoje
Emo lidi se často straní veškeré společnosti. Nenavštěvují příliš kina a neuznávají žádné party. Stahují se sami do sebe. Tráví mnoho času doma ve svém pokoji, ze kterého vycházejí co nejméně. Zde přemýšlejí o svém životě, o jeho nespravedlnosti a o tom, jak je celkově svět zlý. Emaři se většinou také staví proti různým společenských problémům, např. nadměrnému pití alkoholu či drogám. Mnohdy jsou homosexuální nebo alespoň bisexuální.
Bohužel se u mnoho lidí tohoto stylu rodí i myšlenky na sebevraždu a často si ubližují. Většinou k sebeubližování volí žiletku.

Emo muzika
Pokud chcete být emo, měli byste poslouchat i muziku zaměřenou na tento styl. Co je to za muziku? Definuje se velmi těžko. Z této muziky vyzařují emoce. Většinou jde o hodně depresivní texty zaměřující se na vztahy, nenaplněné lásky. I v muzice najdete myšlenky na sebevraždu. Celkově jsou tyto písně plné pesimismu.

Emo je dnes opravdu rozšířené. Proč ne. Jde o zajímavý styl. Jen je trošku nebezpečný v tom, že někteří jeho nadšenci mají pocit, že není správný emař ten, kdo se nikdy nepokusil o sebevraždu…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Wikipedie co? :D

(EMO 69, 14. 3. 2017 20:20)

No nevím,se vším moc nesouhlasím :/